Warszawskie Dni Seniora


WARSZAWSKIE DNI SENIORA  22 WRZEŚNIA - 1 PAŹDZIERNIKA 2017

Warszawskie święto seniorów organizowane jest co roku na przełomie września i października z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, który świętujemy pierwszego października. To szczególny moment mobilizacji i działania różnego typu podmiotów z sektora publicznego, prywatnego i pozarządowego na rzecz warszawskich seniorów.

Szanowni Państwo,

przed nami kolejne Warszawskie Dni Seniora. To już piąta edycja tego ważnego wydarzenia. W tym roku proponujemy ponad 350 wydarzeń, które mam nadzieję – Państwa zainteresują.

Warszawskie Dni Seniora są świętem starszego pokolenia mieszkańców Warszawy, dobrym czasem do spotkań pokoleniowych i międzypokoleniowych. To propozycja aktywnego spędzenia wolnego czasu i skorzystania z oferty, jaką przygotowały organizacje pozarządowe, instytucje publiczne i prywatni przedsiębiorcy. Przez 10 kolejnych dni odbywać się będą m.in. spotkania edukacyjne, wernisaże, przedstawienia teatralne, koncerty, projekcje filmowe, prelekcje dotyczące profilaktyki zdrowia.

1 października zapraszam do Ogrodu Saskiego na wielki finał - organizowany w ramach Międzynarodowego Dnia Osób Starszych Jarmark Kreatywności.
Myślę, że każdy, niezależnie od wieku, znajdzie w naszych propozycjach coś ciekawego, inspirującego i interesującego dla siebie i najbliższych, dlatego z ogromną przyjemnością proszę o zapoznanie się z programem i udział w Warszawskich Dniach Seniora.

Z wyrazami szacunku i sympatii
Hanna Gronkiewicz-Waltz
Prezydent m. st. Warszawy